Budownictwo modułowe – nowoczesna technologia w budowie domów

Wszystkie typy domów modułowych Fasthome są budowane z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości oraz przy zachowaniu sztuki budowlanej.

Moduł parterowy wewnątrz ma 2,60 m wysokości, moduł piętrowy dwuspadowy w najwyższym punkcie ma 3,00 m, a ściana kolankowa 1,00 m.

Poniższa specyfikacja dotyczy standardowego domu typu stodoła.

Stodoła z antresolą PDF

Stodoła z pełnym piętrem

Stodoła z balkonem PDF

Stodoła Prestige PDF

Dom parterowy PDF

Dom modułowy to rozwiązanie, realizowane zgodnie z najszybszą ze znanych obecnie technologii budowy domu. W efekcie projekty domów modułowych mogą być gotowe do zamieszkania nawet po kilku miesiącach od złożenia zamówienia. Co więcej, ich budowa nie jest uzależniona od pory roku, czy pogody panującej na zewnątrz. Wynika to z faktu, że technologia budowy domu zakłada wytwarzanie ich w wyspecjalizowanych fabrykach, gdzie powstaje nawet około 90% gotowych elementów. Na miejscu budowy są one jedynie łączone w całość, a efektem może być nawet dom modułowy pod klucz, który jest gotowy do zamieszkania.

Dom modułowy – materiały

Z czego powstają tego typu rozwiązania? Nasza firma oferuje dom modułowy o konstrukcji stalowej, która posiada wysokiej jakości zabezpieczenie antykorozyjne. Zarówno ściany, jak i sufit, czy podłoga wytwarzana jest przy zastosowaniu technologii warstwowej z izolacją termiczną z piany PIR. Jest to materiał o bardzo dobrym współczynniku przenikania ciepła, co sprawia, że oferowane przez nas domy modułowe są energooszczędne, dzięki czemu spełniają obowiązujące obecnie normy prawne w tym zakresie. Warto również podkreślić, że po wykonaniu elewacji (możliwość wyboru wariantu) nasz dom modułowy niczym nie odbiega od standardowego budownictwa. Jest również atrakcyjny wizualnie i doskonale wpisuje się w trendy nowoczesnego budownictwa, co dotyczy zarówno projektu Stodoła, jak i Parterowy, czy Prestige.

Technologia modułowa – zalety

Jak już wspomniano technologia modułowa to najszybsza ze znanych obecnie technologii budowy domu. Jej zalety nie ograniczają się jednak do szybkości budowy, ponieważ zaliczyć do nich z pewnością należy również fakt, że domy modułowe mogą być zamieszkiwane przez cały rok. Oferując domy modułowe całoroczne pod klucz proponujemy rozwiązania, które są energooszczędne, a co za tym idzie ich użytkowanie jest zwyczajnie tanie. Jest to możliwe nie tylko dzięki stosowaniu najwyższej jakości materiałów, ale również technologii warstwowej, która jest wykorzystywana przy tworzeniu ścian, podłogi oraz dachu. Sam budynek modułowy może zostać usytuowany praktycznie wszędzie, co wynika z faktu, że tego typu rozwiązania nie osiadają, ani nie pękają. Wynika to z zastosowania stalowej konstrukcji, która jest nie tylko stabilna, ale również nie osiada i nie ulega deformacji. W efekcie nasze domy modułowe mogą być lokalizowane na podmokłym, piaszczystym, czy skalistym podłożu. Oczywiście warto pamiętać, że każdy dom modułowy całoroczny wymaga wykonania odpowiedniej płyty fundamentowej, na której zostanie usytuowany.